Skladování obilovin

Výhody

  • využití stávajích objektů a technologií
  • technologie i pro čištění, sušení a skladování máku, pohanky, lnu, hořčice, apod.
  • dlouhodové skladování bez ztráty kvality
  • od farmářských po průmyslové (velkokapacitní) objekty
  • automatizace výrobních procesů a aktivního větrání 
  • spolupráce se špičkovými dodavateli technologií (Martin Lishman-Velká Británíe, Bühler-Švýcarsko, Schmelzer-Německo, Skandia-Švédsko, Denis-Francie, Westeel-Kanada, Symaga-Španělsko, Zanin, Pofer, Zaffrani -Itálie, Araj, Zuptor, POM Augustow, Testmer-Polsko, Monex-Maďarsko). 

Široký výběr obilních sil s plochým dnem nebo výsypkou s kapacitou do 16 000 tun včetně technologií pro úpravu plodin – sítové a bubnové čističky, vzduchové čističky, stacionární i mobilní sušárny. K dispozici jsou i systémy pro halové sklady a aktivní větrání včetně mobilních variant.                                                                                                                 

Pro skladování obilovin a olejnin nabízíme jak skladovací báze (sila), tak i technologii pro další úpravu plodin (čištění sušení, aplikace protiplísňových prostředků, moření, apod). Stavebnicová řešení umožňují různé sestavy jak na zelené louce, tak i rekonstrukce nebo doplnění stávajících objektů.

Pro skladování jsou v sortimentu jak sila s plochým dnem v kapacitách od 100 do 16 000 tun ve 130 velikostních typech, tak i sila s výsypkou (do 650 tun) s různými úhly výsypek 40-60 stupňů. Oba typy sil jsou osazeny aktivním větráním, které ve standardu umožňuje i skladování řepky. Sila jsou zhotovena z pozinkovaných plechů s hladkou vnitřní stěnou nebo se stěnou z vlnitého plechu, dle preferencí zákazníka. Aktivní větrání v silech je řízeno automatem dle teploty a vlhkosti materiálu v silech a teploty a vlhkosti venkovního vzduchu.